Události mého života

Vítejte na stránce petrholinka.wbs.cz v sekci Události mého života

 

21.8.2018 Nastoupil jsem na čtyřtýdenní lázeňský pobyt do Klimkovic. Nejdřív jsem tu s maminkou. Byli jsme na výletě ve Vítkovicích v U6 a na Bolt Tower: Bylo to super! Po týdnu přijel tatínek, se kterým jsem byl v Dinoparku, v planetáriu, na oslavě televize Déčka ve Vítkovicích...Od 3.září mi tu začala i škola. 

19.8.2018  Nedělní pozdní odpoledne jsme se vydali na Baťův kanál. Půjčili jsme si loďku na Výklopníku a jeli do Skalice. Tam jsme si dali zmrzku a jeli zpátky. Ochutnali jsme něco z grilu a už byl večer, tak jsme jeli domů. Byl jsem nadšený ze zajíčků, kteří poskakovali kolem našeho auta zaparkovaného u Baťáku.

18.8.2018 Jel jsem s maminkou do mých oblíbenách Piešťan. Vezli jsme tam babičku na dovolenou. Celý jsem se tam zmáchal v místní fontáně! Ještěže bylo superhorko:-) a maminka mi prozřtetelně vzala věci na převlečení. Jako by mě znala... 

12.8.2018 Odjel jsem s bráchou na tábor za ostatními sourozenci. Je to super. Nsbíral jsem 5 bobříků, viděl jsem hodně padajících hvězd, zpíval písničky u táboráku, hrál divadlo, dělal rozhodčího při fotbale, namaloval obrázek tábora, dostal jsem několik diplomů...Prostě jsem si to tam dost užil, i když do konce tábora zbývaly jen 3 dny.

10.8.2018 Sundali mi sádru. Hurá!

8.8.2018 Hasiči z Mistřína mě pozvali na prohlídku stanice a vybavení a taky jsem se mohl projet v jejich novém super autě. Moc děkuji!

18.7.2018 Dnes maminka jela vrátit našeho pejska Felsíka zpět paní cvičitelce. Rozhodli jsme se pro to, že už rodiče nezvládali starost o psa i o mně. Je mi to sice trochu líto, ale život  s ním byl víc zátěží než pomocí. Nejvíc je to líto mamince, která s ním trávila opravdu hodně času...

16.7.2018 Opět jsem si zlomil stehenní kost. Tentokrát na levé noze, těsně nad kolenem. Mám to naštěstí jen naštípnuté, takže operace nebyla potřeba. Jen to mám na 4 týdny v sádře. Ležel jsem na zemi a jak jsem si chtěl sednout, koleno zůstalo někde pode mnou a udělolo to křup. No to jsou prázdniny! Ještě že jsme už z dovolené doma.

30.6. - 14.7. 2018 Strávili jsme rodinnou dovolenou v našem oblíbeném Chorvatsku. Počasí bylo krásné. Voda studená, ale to nás neodradilo o každodenního koupání. Navštívili jsme i písčitou pláž v Ninu a také nejmenší katedrálu, římské vykopávky a prodejnu se solnými výrobky. Cestou nazpět jsme se stavili v Zadaru, kde jsme čekali na západ slunce nad mořem a dočkali jsme si i světelné show. Jeli jsme se také podívat k největšímu sladkovodnímu jezeru v Chorvatsku - Vranské jezero, kde jsme navštívili ornitologickou rezervaci i krásnou vyhlídku Kameňák.Jeden den jsme si zajeli do Šibeniku. Udělali jsme si i výlet trajektem z Biogradu na Moru na protější ostrov Pašman do vesničky Tkon. Taky večerní plavba poloponorkou k protějším ostrovům byla velkým zážitkem. Obzvlášť, když v tu dobu hráli chorvatští fotbalisté semifinále MS a řidič ponorky cestou sledoval uktání na tabletu a při gólu Chorvatů začal troubit. Rodiče mi jako suvenýr koupili dres chorvatské reprezentace, takže jsem pak doma mohl při finále fandit... ně

29.6.2018 - Vysvědčení na konci 1. třídy bylo se samými jedničkami! Stejně tak i vysvědčení ze ZUŠ ze hry na flétnu i z nauky. Děkuji paní učitelkám i asistentkám za jejich trpělivost a pomoc po celý školní rok!

10.6. 2018 Konečně jsme jeli celá rodina do Vídně do ZOO. Byl to sice už dárek od Ježíška, ale až dnes jsme se tam dostali. Moc se mi líbili medvídci panda i mravenečník, byl jsem nadšený ze sobů i z tučňáků. Nakonec jsme si prošli park u Schönbrunnu. Bylo tam moc hezky.

1.-3.6. 2018 S rodiči a kamarády jsme strávili krásný víkend v hotelu Na vyhlídce v Blansku.

12.5.2018 Oslavili jsme dědovy 70. narozeniny a pak jsme jeli na mistrovství ČR ve stolním tenise žen, kde jsem dostal míč a dres od mistra světa v malé kopané Patrika Levčíka. Moc mu tímto děkuji! 

11.5.2018 Na škoní akademii jsem se třídou vystoupil jako školní inspektor.

5.- 8.5. 2018 S dědou Karlem, rodiči a s bráchou Vaškem jsme byli na výletě ve východních Čechách. Navštívili jsem poutní kostel Luže u Košumberka, vesnici Ležáky, Nasavrky, zámek Opočno, betlém v Třebechovicích, Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích, v Zoo ve Dvoře Králové nad Labem jsme projeli autem mezi divokými zvířaty jako na Safari, na zpáteční cestě jsme se stavili v Kuksu na prohlídce lékárny a špitálu. Bylo nás spolu krásně!

8.4.2018 Oslavil jsem 8. narozeniny!

7.3.2018 - Ze "Zlaté rybky" přijely dvě paní, které mi přivezly dopis, v němž jsem měl v rybí řeči napsané, že mé přání Zlatá rybka splní. S pomocí maminky jsem začal hledat po domě a v předsíni jsem našel velkánskou tašku s krabicí, v níž byla PIRÁTSKÁ LOĎ Z LEGA, kterou jsem si přál. Po jejich odjezdu jsem s tátou až do večera skládal loď. Nebylo to vůbec lehké, ale po 4 hodinách se nám to podařilo. Moc děkuji za splnění mého přání!

15.2.2018 Dnes za mnou domů přijela "Zlatá rybka" - pán a paní z nadace, která plní přání vážně nemocným dětem. Pochválili mě, že jsem moc šikovný, a že se ode mě hned dozvěděli přání. Dostal jsem těžký domácí úkol, každý den se musím 15 minut těšit a stejně tak i rodiče a sourozenci. Abych měl jistotu, těšil jsem se i za ně.

4.2. - 11.2.2018 Jarní prázdniny - byly jsme opět s kamarády na dovolené, tentokrát na Slovensku  - Sihelné. Měli jsme pro sebe krásnou chatu, kde se nás všech 14 pohodlně vešlo. Bylo to moc útulné, sněhu bylo, že jsme mohli každý den sáňkovat a lyžovat. Udělali jsme si jeden den odpolední vycházku a jeden celodenní výlet do aquaparku.

31.1.2018 Mé první vysvědčení smiley samé jedničky. Mám velikou radost, stejně tak i rodiče.

24.12.2017 Štědrý den  - moc jsem se těšil, až přijde Ježíšek a přinese mi dárek, který jsem si moc přál. Přinesl mi 2 plyšové tučňáky, které jsem si pojmenoval Tik a Tak a stali se mými nejoblíbenějšími společníky. Dostal jsem i další dárky, s nimiž jsem si hrál ještě večer nebo následující dny (lego - Eiffellova věž, dárkový poukaz - ZOO ve Vídni, autíčka a další.)

4.12. 2017 Začíná advent. V adventím kalendáři mám jednu čokoládovou figurku (tučňáka) naplněnou lentilkami  a rozhodl jsem se, že ji budu posouvat každý den do dalšího dne a na Štědný den ji společně všichni sníme. No, raději ji posunu až na pozítří, kdybych zítra zapomněl a někdo si tak mohl myslet, že ji může sníst...

17.- 20.10.2017 Byl jsem na operaci v dětské nemocnici, kde mi vytáhli dráty z nohy!

10.9.2017 byli u nás na návštěvě známí, s nimiž jsme jeli odpoledne na vláček do Vracova: http://www.zeleznice600.cz//.

Bylo to moc prima, jezdil jsem i jako strojvedoucí. Jednalo se o makety železnic, s nimiž mohli cestovat děti a dospělí.

5.9.2017 Dostal jsem darem bezdotykový dávkovač mýdla. Mám velikou radost, opět jsem trochu zase samostatný. Mohu si dávat mýdlo na ruce sám smiley

4.9.2017 Můj první školní den! Je ze mě školák, chodím do 1.A třídy. Byl tam se mnou táta. Máma nastoupila do nové práce, učí na poloviční úvazek na škole Vančurova v Hodoníně. Také měla první školní den smiley

30.8.2017 byli u nás na návštěvě kamarádi a přátelé na zakončení prázdnin.

13.8.2017 byly v Hodoníně hody. Sourozenci dělali stárka a stárku a tak jsem šel (jel na vozíku) i chvíli v čele průvodu. Moc jsem si to užil, stejně tak i druhý den, kdy šly holky převlečené za kluky a byly pod májů komické scénky.

31.7. - 11.8.2017 jsem jel s rodiči, Vašíkem, strýcem, tetou a sestřenicemi na dovolenou. První týden jsem strávili ve Slovinsku, v termálních lázních Rogaška Slatina, kde jsme chodili a jezdili na výlety po okolí a každý den jsme chodili na termální koupaliště, abych mohl rehabilitovat. Navštívili jsme čokoládovnu, klášter, jelení farmu, místní muzuem, místní sklárnu "Rogaška".

Po týdnu jsme se přesunuli do Chorvatska, města sv.Filip a Jakov, kde jsme si užili koupání a plavání v moři a výletů v okolí. Jeli jsme na lodí na Kornaty, byli jsme v Šibeniku a národním parku Krka. Plavání mi šlo, ale stále se nedokážu postavit na nohy. 

11.7.-15.7.2017 byla u nás návštěva a jezdil jsem s ní na výlety. Byl to prima týden smiley

5.7.-9.7.2017 Byl jsem s rodiči, Vašíkem, strýcem, tetou a sestřenicemi na Slovensku v Malinově. Po okolí jsme jezdili po termálních lázních, abych mohl lépe rehabilitovat. 

22.6.2017 Dnes jsem byl ve školce na rozloučení. Na zahradě proběhlo pasování "Prvňáčků" a já jsem byl mezi nimi. Stal jsem se tak školákem.

12.6.2017 Dnes jsem měl na ZUŠ postupové zkoušky ve hře na flétnu. Zvládl jsem je. Postupuji do 1.ročníku. Hurá!

1.6.2017 Paní zubařka mi dnes vytrhla mléčný zub. Odpoledne jsem se zúčastnil ve školce dětského odpoledne. Plnil jsem soutěže, které jsem zvládl z vozíku. Bylo to moc prima. Zase jsem se viděl se spolužáky a paní učitelkami.smiley

26.5.2017 Byl jsem na kontrole v nemocnici v Brně. Nesmím až do příští kontroly na zlomenou nohu vůbec stoupnout. Na kontrolu jdu až 23.6.2017

23.5.2017 Konečně mě pustili z nemocnice. Byl jsem tam 2 dny na JIP (přes den s maminkou, v noci sám), ale pak mě dali na běžný pokoj, a tak jsem tam již byl po celou dobu s maminkou.

17.5.2017 Dopoledne jsem byl za žáky ZŠ Mírové náměstí, kteří pro mě sbírali víčka. Zažil jsem moc pěkné dopoledne, kdy jsem odpovídal na otázky jako "televizní hvězda". Dostal jsem i spoustu dárečků. Odpoledne jsem spadnul v koupelně a zlomil si stehenní kost. Rychlá sanitka mě převezla do dětské nemocnice do Brna, kdě mě operovali. Dali mi dovnitř 2 dráty na zpevnění. Budu je tam mít asi 3-4 měsíce. Prý jsem byl statečný. Ale bylo mi líto, že jsem byl včera naposledy ve školce, aniž bych to dopředu věděl. sad

12.-14.5.2017 S mámou a tátou jsem se zúčastnil "Víkendu SMA/DMD - zámeček Hodonín" v Hodoníně u Kunštátu. Pořádala ho opět Kolpingova rodina Smečno a byl to prima víkend plný her, soutěží, výtvarného tvoření, tancování, besedování a přednášek pro rodiče. Největší událostí byla moje jízda na speciálním kole - lopedu! Moc jsem si vše užil! smiley 

2.5.2017 Dnes jsem měl poslední fotografování ve školce. Už jsem předškolák a od září nastupuji do školy.

29.4.2017 Dnes jsme jeli do Jihlavy koupit auto - Ford Tourneo Custom od společnosti AUTO EURODIESEL, s.r.o. Vozidlo se podařilo zakoupit i díky VAŠÍM DARŮM a pomoci. Zároveň jsme si udělali výlet do ZOO v Jihlavě. Bezbariérová úprava vozidla bude provedena dodatečně.

28.4.2017 AUKCE! Filantropisté, kteří jsou sdruženi kolem želvy a mají v textu "JDU V TOM S TEBOU", zorganizovali pro mě akci, aby rodiče mohli zakoupit vozidlo se speciální úpravou, abych se mohl snázeji přepravovat. Všem organizátorům, dárcům a dražitelům patří ohromný dík. Vybralo se nuvěřitelných 134 086,0Kč.

Všem posílám heart pozdrav !

22.4.2017 Dostal jsem asistenčního pejska. Jmenuje se Fels! Je krásně zlato-bílý. Mám velikou radost! smiley Moc dlouho jsem si pejska přál.

17.4.2017 Velikonoční pondělí. Chodil jsem s tátou po šlahačce.

13. - 16.4.2017 Velikonoční období jsem prožil s rodiči, sourozenci a babičkou v poutním místě v Lurdech. Nádhera! Ze Srdce děkuji sponzorovi, který nám umožnil zažít něco tak krásného heart

8.4.2017 Dnes mám narozeniny!!! smileyMoc jsem se na dnešní den těšil. Kromě narozenin, kdy oslava proběhla doma a druhý den u babiček v Hovoranech, se událo mnoho věcí. Byl jsem u zápisu do školy na Očovské a přijai mě do školy! A ještě jsem jel pak s rodiči do Jihlavy, podívat se na auto, které by šlo speciálně upravit a mohli mě v něm vozit.

5.3.2017 Byl jsem na vyšetření na Kociánce v Brně. Řekli mi, že budu mít ve škole asistenta, svůj vozíček, lavici a vak na odpočinutí, když budu unavený. Do školy budu chodit v Hodoníně na Očov.

23.3.2017 Byl jsem na neurologii v Brně. Stav se nelepší. Začíná se uvažovat o předepsání elektrického vozíku a kašlacího asistenta. Ještě budu muset absolvovat vyšetření na noční dýchání.sad

11.3. - 18.3.2017 Byl jsem s rodiči, sourozenci a známými na jarních prázdninách v Mladkově (Orlické hory). Na sjezdovkách byl sních, jinak bylo jarní počasí. Moc jsme si to užili. Byla zábava, hry. Nejvíc jsem si hrál se svým kamarádem Matouškem. Největší zážitek byla jízda lanovkou a návštěva "Stezky v oblacích".smiley

11.2.2017 Už asi měsíc jsem se sám nepostavil, takže mi ze země vždy musí někdo pomoci. Už i při sehnutí se na zem pro spadenou věc se velmi těžko narovnávám zpět.

 

11.2.2017 Rodiče byli na Benefičním plese Rotary Clubu Ostrava City, kde převzali dárkový šek na motomed, který mi věnovala firma Invira. MOC VŠEM DĚKUJI! Bylo to velké překvapení! Je to super stroj! Už se těším, jak budu každý den cvičit.

8.2.2017 Dnes jsem byl na pravidelné konzultaci u paní logopedky v Kyjově. Už se mi stále častěji daří pouřívat R a taky sykavky jsou prý lepší než dřív. 

2.2.2017 Navštívila mě teta z Rané péče DOREA. Přivezla spoustu úkolů. Všechno krásně svládám. Těším se zase na příště!

27.1.2017  Byl jsem na kontrolní denzitometrii v Hr. Králové. Pak jsme jeli do Prahy k panu profesoru Bayerovi, aby vyhodnotil výsledky vyšetření. Řekl, že jsou výsledky dobré a na další dávky pamidronátu zatím nemusím jezdit. Když už jsme byli v Praze, zůstal jsem tam s rodiči do neděle. Navštívili jsme Václavák i Staromák, planetárium, výstavu kostek LEGO, Mořský svět a zrcadlové bludiště na Petříně. Všude to bylo úžasně zábavné! Nejvíc jsme se nasmáli u zakřivených zrcadel. 

15.1. 2017 Kometa Brno hraje s Olomoucí. Jsem s tátou a bráchou Martinem na zápase.Je to super!!! Kometa sice prohrála, ale já stejně vždy nakonec fandím vítězi:-) Moc děkuji firmě SMERO za poskytnutí vstupenek na tento zápas!!!

24.12.2016 Byl u nás Ježíšek!!! Přinesl mi vytoužené LEGO - vězení na ostrově. No a abych se mohl připravovat do školy, tak pod stromečkem byla i magnetická písmenka.

21.12.2016 Ve školce už byl Ježíšek a nadělil nám spoustu dárečků. Po vánočních svátcích si budeme hrát s novými hračkami a hrát nové hry. Už se moc těším! smiley

20.12.2016 Naše školka vystupovala v Hodoníně na křižovatce v rámci Vánočního Jarmarku. Svými koledami jsme potěšili naše rodiče a všechny, kteří se v té zimě přišly na nás podívat. 

6.12.2016 Do školky za námi přišel Mikuláš s andělem. Měl jsem strach, aby nepřišel i s čertem. Ale čert chodí pouze za zlobivými, a to ve školce takový nikdo není... devil

3.12.2016 jsem byl s rodiči v Moravské Nové Vsi na předvánočním koncertě s názvem "Adventní koncert pro Petříka", který byl kromě krásného zpěvu spojen i s koštem výborného vánočního cukroví. Koncert uspořádaly Neoveske Heriny v čele s paní Jaroslavou Sečkářovou. Všem pořadatelům, účinkujícím a návštěvníkům moc děkuji za krásný zážitek a za dary, které jsem dostal. VELIKÉ DÍKY VŠEM!

23.11.2016 navštívili mě představitelé Kiwanis klubu Slovácko, kteří mi přinesli dar na rehabilitační pomůCky. MOC DĚKUJI! 

8.10.2016 jsem byl v Kuřimi na úžasném "Koncertu pro Petříka", který zorganizovala Zuzka Homolová se svými kamarády. Vystoupili zde: Motýlí )D(efekt, Bojánci, Von Gramofon, TT Band Rock. Dostal jsem velkého medvěda s tričkem, které nosím a spoustu pytlů s víčky. MOC SE MI TO LÍBILO! Všem, kteří celou akci zorganizovali, účinkovali a přišli mě podpořit svou účastí a svými dary, MOC, MOC DĚKUJI!

26.9.2016 Jsem zase ve školce. Už jsem předškolák!

15.9.2016 Vypadl mi další zoubek - jednička vlevo nahoře. Teď vypadám jako bezzubý dědeček:-), protože mi tam chybí i další dva zuby, které se mi před časem ulomily. 

26.8.2016 HURÁ! Jsem opět v lázních Klimkovice. Zavezla mě sem maminka a zůstávám zde s babičkou.

26.7.2016 si firma z Českého Těšína odvezla 1502,2 kg víček. 

24.7.2016 Dnes mi vypadl první mléčný zoubek - jednička vlevo dole. Už se na jeho místo klube druhý.

9. - 15.7. 2016 Byl jsem na prázdninách u babičky.

30.6. - 6.7.2016 Dovolenou jsme strávili v krásné přírodě České Kanady. Navštívili jsme zámek i koupaliště v Jindřichově Hradci, jeli jsme po úzkokolejce parním vláčkem, vyrobili jsme si hrneček v keramické dílně v Maříži, prošli jsme si pohádkvý les, nasbírali jsme spoustu borůvek, jedli jsme bizoní polévku a hamburger na bizoní farmě. Byly to moc pěkné dny!

30.6. Rozloučil jsem se ve školce a odpoledne jsme odjeli na dovolenou do Slavonic.

23.6.2016 Byl jsem v Kyjově na kardiologii. Výsledky jsou stále stejné. Nic se od poslední kontorly nezměnilo. 

22.6.2016 Dnes mě navštívila teta z Rané péča DOREA.Všechny úkoly jsem zvládl. Nejvíc mě bavilo skládání puzzle. 

19.6.2016 Byli jsme se podívat na výstavě psů v Brně. Moc bych si přál mít nějakého pejska doma. Doufím, že to bude brzy.

18.6.2016 Dětský den zorganizoval Spolek za zdravé Šardice. I oni mi zaslali výtěžek z dobrovolného vstupného. Velké díky!

18.6.2016 Slovácký krúžek Hodonín uspořádal koncert s besedou u cimbálu. Organizátoři se rozhodli věnovat výtěžek z dobrovolného vstupného na můj účet. Moc jím tímto děkuji!

3. - 5.6.2016 Spolu s rodiči jsem byl v Malenovicích u Frýdlantu nad Ostravicí na psychorelaxačním víkendu pro děti s SMA a dystrofiemi a jejich rodiny. Bylo to tam super! Hrálo se divadlo, vyráběli jsme rámečky na fotky, byla i netradiční olympiáda, hledání pokladu, hudební hádanky, lov medvěda:-) a spousta dalších. Moc jsme si to všichni užili!

13.6.2016 V hudebce jsem udělal postupové zkoušky do dalšího ročníku.

3.6.2016 Se školkou jsme byli na Dětském dni s armádou ve Vyškově. Nejvíc se mi líbily taky a stíhačky.

24.5.2016 Byl jsem na poslední arteterapii v Brně.

22.5.2016 Dnes jsem poprvé zahrál na flétnu písničku Běžela ovečka.

 

20.5. Zemřel náš králíček Felix. 

12.5.2016 Ve školce byla besídka ke Dni matek. Všichni kluci jsme byli kocourci a holky byly zase kočičky. Já jsem říkal básničku úplně sám:-)! Uvařili jsme maminkám pampeliškový sirup a namalovali obrázek. Nakonec jsme si s maminkami zatančili:-). Byla to velká zabava!!!

28.4.2016 Dnes jsem by na pravidelné kontrole u paní doktorky Mrázové na neurologii. S rodiči konzultovala možné nasazení kortikoidů. Ale protože by to mohlo mít negativné vliv na kosti, které mám i bez toho velmi křehké, rozhodli se, že mi je prozatím nebudou podávat.

28.4.2016 Opět jsem byl na arteterapii v Brně. Už mám hodně obrázků. Někdy je třeba vystavím:-).

12.4.2016 Byl jsem v Brně na Kociánce v SPC, kde jsem plnil nějaké úkoly, aby zjistili, jestli už můžu jít do školy, nebo mám ještě rok zůstat ve školce. Všechno mi šlo docela dobře, jen se musím ještě zdokonalit v řeči. Takže do školy půjdu až za rok.

8.4.2016 Oslavil jsem 6. narozeniny. Moc jsem si přál dostat hrníček s kohoutem, autíčko Bouráka a čokoládový dort. Všechno se mi splnilo. Navíc jsem ještě dostal knížku a hru. Byla to super oslava! Moc všem děkuji za přání a dárečky! 

30.3.2016 Navštívila mě teta Maruška z rané péče DOREA. Přivezla zase spoustu materiálů. Všechno jsem hezky zvládal. 

27.2. - 5.3.2016 Byli jsem na horách v Jeseníkách. Vesnička se jmenovala Nová Seninka. Na chalupě byla vířivka, ve které jsem se každý den koupal.To bylo supeeeeer!!! Měl jsem tam i kamaráda Matouška. Nejraději jsme se hráli s autíčkama a hru Farmář.  Sněhu bylo všude dost. Chodili jsme na procházky, bobovat, sáňkovat a taky lyžovat. Já jsem na lyžích stál taky chviličku. Tatínek mě držel, ale nebyl tam zrovna nikdo, kdo by mě vyfotil:-((. Jeden den jsme byli na výletě v pivovaru Holba v Hanušovicích a jednou se mnou a Vaškem zajel táta na výlet do Polska.Tam jsme viděli mamuta a sochy pravěkých lidí, kteří vypadali jako skuteční... 

16.2.2016 Mám nový vozíček! Zrovna jsem na něm vyrazil do školky, abych ukázal dětem, jaké jsem si na něj nalepil obrázky.

15.2.2016 Začal jsem se učit hrát na flétnu v ZUŠ. 

11.2.2016  Dnes máme ve školce karneval. Jsem za Spidermana. Je to starý kostým po bráchovi. Mně se moc líbí!

9.2.2016 Jsem doma z lázní!!! 

 

6.2.2016 Dva týdny byl se mnou v lázních můj nejstarší brácha. Dnes přijela konečně maminka a bude tu do konce pobytu. Příští týden už pojedu domů. Moc se na všechny těším!

5.2.2016 Byl zápis do školy. Maminka tam byla beze mě, protože jsem v lázních:-). 

18.1.-25.1.2016 Kromě procedur jsme byli ještě na Muzikohrátkách, na divadle "Boudo, budko..", kde jsem si zahrál lišku. Byli jsme na návštěvě u tedy Evy a strýce Vítka, kde jsem si hrál se 2 psy. A byl jsem na přednášce o Himalájích. Moc zajímavé! V sobotu návštěva Ikei, kde jsem měl k obědu oblíbené masové kuličky. A v neděli dojel konečně brácha MARTIN! Moc jsem se těšil. Ale táta jel domů. Byl jsem trochu smutný.

 

21.1.2016 Mam další proceduru - canisterapii. Je to zábava házet pejskovi míček a schovávat mu piškotky.

 

18.1.2016 Chodím do tělocvičny, koupu se ve vaně s jodovou vodou, mám masáž, jodový zábal, ergometr  (to je jako rotoped), perličku, chodím plavat do bazénu a každý den mám logopedii.

17.1.2016 Přijel za mnou tatínek. Přivezl mi boby, protože napladl sníh. Tak hurá!!!!! budeme bobovat!  

13.1.2016 Jsem v Klimkovicích v lázních. Teď jsem tu s maminkou, ale v neděli přijede tatínek, který tu se mnou bude celý týden.

 

30.12.2015 Ochotníci ze Šardic dnes odehráli pohádku Zvířátka a loupežníci (viz https://www.youtube.com/watch?v=pJ0ddpDCkew). Několik dnů před představením se rozhodli, že mi věnují výtěžek z dobrovolného vstupného. Moc jim tímto děkuji! V neposlední řadě děkuji všem dárcům za jejich neuvěřitelnou štědrost. Ještě jednou všem DÍKY!!! 

 

30.12.2015 Přijeli k nám hasiči. Nebojte, nehořelo u nás. Přivezli mi 2 pytle víček. Jako dárek jsem pak dostal hasičskou přilbu a hasičské auto, které doopravdy stříká vodu. Jako velké překvapení pak bylo, že jsem s nimi (mamku a taťku jsme vzali taky) jel velkým hasičským autem přes celé město až do základy profesionálních hasičů u nás v Hodoníně. Tam jsme si prohlédli všechny jejich auta a celou zbrojnici.

Děkuji tímto dobrovolným hasičům z Mutěnic, kteří celou akci vymysleli a zorganizovali!!!! 

24.12.2015 Přišel k nám Ježíšek!!! Přinesl mi vytoužené tučňákové LEGO! Taky jsem dostal LEGO policejní kamion a hasiče, dvě pyžamka, hru Veselá farma, plyšovou opici a hru MATEMATIKA. (No vypadá to, že jsem byl celý rok opravdu mooooooc hodný (a taky už asi mám jít do školy...)

22.12.2015 S maminkou jsem navštívil Mezinárodní Montessori Základní školu Perlička v Brně. Děti se rozhodly, že pomůžou se sběrem víček. Pozvaly mě tam, abych jim o sobě něco povyprávěl. Provedly mě po škole a vyrobily mi i několik přání. Všichni tam byli moc milí. Děkuji jim za jejich zájem a odhodlání pomáhat!

18. - 20.12.2015 Jsem s nejstarším bráchou a jeho kamarádkou v Budapešti. Moc mě nebaví chodit po památkách, ale zato  jízda metrem se mi moc líbí. Ale i vánoční výzdoba města je hezká.Svezli jsme se na velkém vídeňském kole.  Na spáteční cestě přes Slovesko trochu bloudíme. Ve 22:30 jsme šťastně doma.  

14.12.2015 Jsem trochu nachlezaný, tak musím zase zůstal ze školky doma. Ještěže mě může hlídat děda... Do Vánoc už do školky nemám chodit:-(((.

7.12.2015 Konečně jsem zase ve školce!

3.12.2015 Na Centrum pro rodinu přišel Mikuláš. Řekl jsem mu básničku, a protože jsem byl celý rok opravdu moc hodný, dostal jsem balíček plný sladkostí a plyšáka.

30.10.2015 Na dnešní kontrole mi sundali dlahu. Mám začít rozcvičovat a na kontrolu jít až 4.prosince. Do té doby nesmím do školky:-(

23.10.2015 Opět kontrola na chirurgii. Dlahu mi sundali, udělali rentgen a zjistili, že noha byla zlomená (již počtvrté ve stejné oblasti), jen to na rentgenu z 8.10. nebylo vidět. Dlahu budu mít ještě týden.

16.10.2015 Kontrola na chirurgii. Noha bolí. Dlahu mi nechali.

9.10.2015 Noha bolí. Jdu s tátou znovu na chirurgii. Pan doktor na rentgenu nic nevidí, ale dali mi preventivně dlahu.

8.10.2015 Ve školce jsem upadl a jsem znovu na chirurgii. Řekli mi, že to nic není.

5.10.2015 Po rehabilitacích jdu konečně do školky. Od prázdnin je to můj první den ve školce. Moc jsem se těšil.

18.9.2015 Po celou dobu mě hlídal převážně děda, někdy Martin, máma, táta, babička. Dnes mi sundali sádru.

4.9.2015 Začal jsem chodit do ZUŠ - přípravky. Od pololetí se začnu učit hrát na zobcovou flétnu. Maminka je v hodině se mnou a pomáhá mi. Chtěl bych se učit hrát na bubny, ale prý je flétna dobrá na dýchací svaly. 

1.9.2015 Těšil jsem se do školky, ale nemohu nastoupit, protože mám sádru.

27.8.2015 K večeru jsem šel s Martinem za ruku pro Vaška, aby šel domů. Před domem jsem spadl a zlomil si nohu. V nemocnici mi dali sádru na levou nohu. Mám ji zlomenou už potřetí.

25.8.2015 Dnes nám dovolená skončila a museli jsme brzy vyjet domů. Včera nám děda řekl, že nám praskla přívodní hadička vody od baterie pod dřezem v kuchyni. Po návratu jsme viděli, kde byla všude voda. Byl zatopený celý sklep, kuchyň, část obýváku a ložnice, celá chodba a koupelna a část předsíně. Rodiče tak zahájili období rekonstrukce přízemí domu. Odstěhovali jsme se do prvního patra. Je to hodně náročně, protože nemáme kuchyňskou linku. 

18.8. - 24.8.2015 Každý den jsme se koupali v moři. Chodili na vycházky po okolí a do okolních vesniček. Bylo hezké počasí. V neděli jsme si udělali výlet do Zadaru. Moc jsme si dovolenou užili. Bylo to prima, protože jsem mohl být každý den v moři, což mi dělalo dobře. Byli jsme tam celá naše rodina, babička a strýc s celou rodinou.

17.8.2015 Odtahová služba nám přivezla náhradní vozidlo - Opel Vivaro a dojela i s Martinem, který měl za námi na dovolenou přijet až do Chorvatska. Mohli jsme tedy pokračovat v cestě na dovolenou. Cílovým místem byla vesnička Sv. Filip a Jakov. Ubytovali jsme v domečku nedaleko od pláže, kam jsme chodili olivovou alejí.

14.8.2015 Odjeli jsme na dovolenou do Chorvatska. Před Hevízem v Maďarsku se nám porouchalo auto. Sehnali jsme si v malé vesničce ubytování, kde jsme byli 3 dny. Auto nám odtáhli do servisu. Druhý den nám řekli, že je neopravitelné. Asisteční služba společnosti Allianz nám velmi pomohla se zajištěním všech potřebných úkonů.

8.-9.8.2015 V sobotu jsme chystali na nedělní hody. Odpoledne jsme se šli podívat na stánky do města. K večeru přijela teta z Nasavrk s celou rodinou. V neděli jsme slavili hody. Byl to prima víkend.

1.8.2015 Ráno jsem nemohl dospat. Všichni jsme uklízeli. A před obědem jsem s tátou odjel na letiště do Bratislavy pro mámu. Moc jsem se těšil a nechtěl jsem se mámy pustit, od chvíle, co se vrátila.

20.7. - 31.7.2015 Táta chodil do práce a hlídali mě všichni sourozenci. Občas jsme jezdili i k babičce do Hovoran, ale převážně jsme byli doma a jezdily k nám sestřenice. Počasí bylo moc krásné, tak jsme si užívali koupání v bezénu. Ono se ani nic jiného pořádně dělat nedalo. Večer jsme s tátou uklízeli kůlnu. Vašek s Alžbětou odjeli 30.7. na farní tábor a tak jsem zůstal doma s Martinem.

19.7.2015 Maminku a její kolegyni z práce vezeme s tátou na letiště do Bratislavy. Maminka odlétá na 14 dnů do školy do Anglie, kam ji poslal její zaměstnavatel. Byl jsem z toho smutný. Ale táta mě vzal na snídani do Ikei a pak jsme jeli na celý den do ZOO Bratislava a to byl zážitek. Viděl jsem spoustu zvířat a hlavně bílé tygry, které jsem ještě nikdy neviděl. 

18.7.2015 Oslava Vašíkových narozenin! Slavili jsme doma, mohli jsme se koupat a běhat po zahradě. Bylo to moc prima, všichni jsme se sešli. 

2.7. - 17.7.2015 Užíváme si prázdnin. Protože je velké horko, máme doma skládací bazén a každý den se koupeme. Je to prima. Také chodíme na procházky. Jezdíme k babičce, do vinohradu. Užíváme si prázdnin. Akorát Martin odjel na týden s kamarádem stopem po Evropě, ale v pořádku se vrátil, tak vše dobře dopadlo.

1.7.2015 Začaly prázdniny! Všichni sourozenci jsou od rána se mnou doma i s maminkou. Jen táta chodí do práce.

27.6. - 30.6.2015 Kromě neděle, jsem měl každý den procedury. Po nich jsme jeli na výlety. Stále jsem maminku přesvědčoval, že musíme jet do DINO-parku, kam jsme zajeli až v úterý, kdy už jsme jeli domů. Jinak jsme navštívili v Ostravě Důlní oblast Vítkovice, kde bylo spousta atraktivních věcí a nestačili jsme si to ani za 2 návštěvy všechno prohlédnout. A samozřejmě jsem musel naučit babičku a Vašíka hrát mini-golf. Do kina jsem v pondělí nešel, byl jsem moc unavený, tak jsem zůstal s maminkou na pokoji. V kině tak byl pouze Vašík s babičkou.

V lázních se mi moc líbilo a zase mi pomohly.

26.6.2015 Dnes bylo velké střídání. Dojela maminka, brácha Vašík, babička Lidy a děda Karel. Martin s Markétkou odjeli domů. Kromě dědy Karla zůstali všichni se mnou. Děda bydlel u své sestřenice v Ostravě až do neděle, kdy odjel vlakem zpátky domů, do Hodonína.

22.6. - 25.6.2015 Každý den jsem měl dopoledne procedury. Někdy to bylo více, někdy méně únavné. Vždy jsme si odpočinuli a odpoledne jsme vyráželi na výlety. Byli jsme v DINO-parku, v ZOO, v Ostravě, hrát mini-golf, v kině, na procházkách v lázeňském areálu. Bylo to prima a moc jsem si to s bráchou a Markétkou užil.

21.6.2015 Dnes jsem byl plný očekávání, protože maminka odjížděla domů a přijela za mnou Markétka a pak Martin. Moc jsem se těšil. Malinko jsem byl smutný, že maminka jede domů, ale konečně dojel brácha a to vždy zažiji nějaké pěkné dobrodružství.

19.6. - 20.6.2015 Po dopoledních procedurách jsme si dělali s maminkou odpoledne plné zábavy. Byli jsme hrát mini-golf, na procházce, v restauraci na pizzu a v Ostravě.

18.6.2015 Odpoledne jsme byli na vycházce kolem budovy. Válel jsem sudy. Když to může princ George, tak  proč ne já, že jo? Před večeří jsem vyrobil obrázek pro svého velkého bráchu, na kterého se už moc těším. K večeři bylo pečené kuřecí stehno. U každého masa vždy zjišťuji, ze kterého je to zvířete. Když mi maminka řekla, že je to kuře, vůbec se mi to nezdálo, že by kuře mohlo být tak velké. Tak jsem usoudil, že to bude určitě kohout.

17.6.2015 Dnes se mi na logopedii podařilo několikrát říct slovo "bác" s C na konci! Odpoledne jsme jeli do Ostravy koupit mi nové plavky. Vybral jsem si se žraloky, tak POZOR!!

16.6.2015 Byl jsem s maminkou na pikniku (seděli jsme u minigolfu a jedl jsem chleba se sekanou a okurek). Pak jsme šli na dlouhou procházku dolů do Klimkovic. Tam jsem si dal U Hasičů hranolky (velkou pochoutku!!) a pití.

15.6.2015 Po procedurách jsem byl s maminkou na pokoji a hrál jsem si. Po večeři jsme vyrazili na procházku. Celou dobu jsem maminku upozorňoval, aby nezapomněla na večerní kino. Tak jsme tam šli raději dřív, sedli si do cukrárny a dal jsem si tam čokoládovou laskonku. Dnes hráli Tři bratry. Tuto pohádku jsem už viděl několikrát, proto jsem si už předem zakrýval oči, když se tam měla ukázat Bába z mokřin nebo vlk, který sežral Karkulku. Několik písniček jsem si i zazpíval. Už se těším na příští pondělí na kino:-)! K obědu dnes bylo čevabčiči. Pořád jsem zkoumal, z jakého zvířete je to maso. Maminka vyjmenovala všechny druhy masa. Žádné se mi k tomu vůbec nehodilo. Nakonec jsem usoudil, že je ty válečky připomínají koně, tak to bude určitě z koně. Ale před maminkou to nesmím říkat.

14.6.2015 Po mši jsme šli k rybníku krmit kačenky. Po jejich nakrmení jsem si hrál na pokoji a po obědě jsme jeli pro maminku na nádraží. Poté jsme jeli ke strejdovi na chatu do Frýdlantu nad Ostravicí. Strýc mi půjčil dalekohled, kterým jsem se díval na svět kolem sebe a nechtěl jsem ho vůbec sundat z krku. Po celou dobu jsem si hrál i s Bessy. Vyjeli jsme i autem na Solárku, kde jsme si udělali krátkou procházku s kočárem a Bessy. Bylo to moc krásné odpoledne zakončené opékáním špekáčků. Pak jsme odvezli tátu na nádraží a zůstal jsem v lázních s maminkou.

13.6.2015 Po snídani jsem šel na plavání do bazénu a poté na jódovou koupel do vany. Po těchto procedurách jsme se s tátou nabalili a vyrazili na výlet. První jsme navštívili areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky. Zde jsme si prohlédli bunkr MO-S 19 "Alej", který byl určen pro 36 vojáků a měl 2 podlaží. Bylo zde příjemně chladno v dnešním 32oC počasí. Po prohlídce bunkru jsme si prohlédli okolí, kde mě nejvíce zajímaly tanky, kterých tam bylo v okolí celkem 5 a jedno samohybné dělo. U všech jsem se nechal vyfotit. Moc se mi to líbilo. Pak jsme si s tátou udělali piknik u auta (oběd na dece v trávě). Po obědě a krátkém odpočinku jsme vyrazili na zámek Hradec nad Moravicí. Před prohlídkou zámku jsem si dal v kavárně zmrzlinu a táta kávu. Pak jsme se chvíli chladili v prodejně suvenýrů a vyrazili na prohlídku přednádvoří zámku. Prohlídka zámku se mi moc líbila, byl jsem hodný a paní průvodkyně mi dovolila zacinkat na zvonek v jídelně, jímž se svolávali hosté ke stolu. Po prohlídce jsme se ještě prošli po parku a pak jsem šli koupit cukroví, jako odměnu za to, že jsem prohlídku vydržel. Dnešek byl moc hezký a večer, po sprchování a večeři, byla ještě pohádka na počítači.

12.6.2015 Dnes jsem měl procedury s pauzami, tak jsem je využíval ke hraní na pokoji. Po obědě jsem byl s tátou chvíli na pokoji a pak jsme šli na masáž (tátovu). Po návratu jsme byli na pokoji až do večeře. Nechtělo se mi ven. Celou dobu jsem si hrál s autíčky. Po večeři mi táta navrhl, že bychom mohli jít na minigolf. Zajásal jsem a hráli jsme skoro 2 hodiny. Šlo mi to lépe, než ve středu. Večer bylo sprchování a pohádka na počítači.

11.6.2015 Dopoledne jsem měl opět procedury a po obědě jsem jel s tatínkem na nádraží pro maminku, která mě dojela navštívit po cestě na školení. Z nádraží jsme se vrátili do lázní, kde jsme si popovídali. Maminka mi dovezla dárek - plyšového soba od Martina ze Švédska, kde byl s babičkou Lidy na výletě. Za 2 hodiny jsme mámu odvezli zpět na vlak a jeli na návštěvu k tetě a 2 strejdům. Měli tam moc psů a jeden se mi velmi líbil. Jmenovala se Bessy a chtěl jsem si ji vzít domů. Večer jsem cestou do lázní usnul.

10.6.2015 Dnes jsem měl procedury i odpoledne. Před odpolední procedurou jsem ještě s tátou napsal pohledy a poslali jsme je z pošty. Dostal jsem dnes velké psaní od svých kamarádů a paní učitelek ze školky. Bylo moc pěkné a plné obrázků. Dnes jsme nikde na výletě nebyli. Ale zato jsem si s kamarádem Matějem, jeho maminkou a s mým tátou zahrál minigolf, na který jsem se celý týden těšil.  Některé jamky jsem trefil, jiné jsem musel trefit s dopomocí. Večer jsme byli v cukrárně, ještě s dalšími rodiči a kluky. S klukama jsem si hrál na vojáky. Večer byla pohádka před spaním.

9.6.2015 Po procedurách a odpoledním klidu, kdy jsem si hrál, jsem s tátou vyrazil do DINO Parku Ostrava. Moc se mi líbili dinosauři. Bylo tam moc hezky a jeli jsme i Dino safari. Pak jsme se ještě jeli podívat na letiště v Ostravě-Mošnově. Tam jsme se dívali od přistání letadla, vystoupení cestujících, vyložení a naložení zavazadel, naložení jídla, natankování paliva, až po nastoupení cestujících a odlet letadla. Jednalo se o velké dopravní letadlo z cesty z Antalye a zpět. Bylo to moc zajímavé. Večer pohádka a spaní. 

8.6.2015 Dnes jsem měl 6 procedur. 5 dopoledne a 1 odpoledne. Všechny jsem zvládl, ale byl jsem unavený. Odpoledne jsem se díval na pohádky a táta spal. Pak jsme šli na procházku a po večeři do kina. Hráli "O svatební krajce". Moc jsem se do kina těšil a pohádka se mi velmi líbila. Jako každý večer mi tatínek přečetl pohádku a šel jsem spát.

7.6.2015 Po snídani jsme zajeli na mši do Klimkovic a pak jsme vyrazili do ZOO v Ostravě. Těšil jsem se na zvířátka a viděl jsem jich moc: plameňáky, opice, lvy, zebry, antilopy. Ze všeho nejvíc jsem se těšil na žirafy. Jeli jsme safari vláčkem a pak jsme se svezli ještě jedním vláčkem k východu ze ZOO. Po cestě po ZOO jsem si zasoutěžil s méďou Brumíkem. Bylo moc hezky.

6.6.2015 Přijel za mnou i tatínek, kterého jsme vyzvedli autem v Ostravě na nádraží. Bylo tady dětské odpoledne. Moc jsme si to užili. Ze všeho nejvíc mě zaujali vojáci. Měli tady bojové vozidlo, sanitku a pušky. Večer jsme vyprovodili maminku a zůstal jsem v lázních pouze s tátou.

2.6.2015 Odjel jsem s maminkou do lázní v Klimkovicích. Moc jsem se těšil.

25.5.2015 Přijela teta Anežka z DOREA. Při plnění úkolů jsem byl opět velmi trpělivý. Nejvíc mě vždycky baví skládání pěnového puzzle.

22.5.2015 Byl jsem před prázdninami naposledy ve školce. Dostal jsem rýmu a musel jsem zůstat doma, abych mohl jet do lázní.

19.5.2015 Ve školce jsme měli besídku pro maminky (i celou rodinu). Říkal jsem s kamarádem básničku Zahradník. Při indiánské písničce jsem bubnoval uprostřed kruhu.

20.4.2015 Se školkou jsem byl na výletě v Miloticích na zámku.

19.4.2015 S rodiči jsem byl v jeskyni Turold u Mikulova. Viděli jsme netopýry a vrápence. Byl jsem nadšený!

13.4.2015 Dnes jsme se ve školce fotili.

5.4.2015 Oslavil jsem 5. narozeniny! Dostal jsem hasičskou přilbu a trumpetku, LEGO, letadlo Práška Skočdopole a spoustu dalších věcí. Všichni jsme si pochutnali na velkém čokoládovém dortu. 

3.4.2015 Dnes jsem byl v SPC na Kociánce. Asi hodinu jsem plnil různé úkoly. Paní psycholožka i učitelka mě moc chválily. Mamince řekly, abych se aktivně začal připravovat na zápis do školy, který mě čeká příští rok na jaře. Musím se naučit hlavně správně vyslovovat všechny hlásky, trénovat grafomotoriku a učit se básničky a písničky. Při zkoušení jsem měl říct, kdo je maminka, když je tatínek muž. Řekl jsem, že je mužka. Večer jsem pak mamince řekl, aby tatínkovi řekla o té vážce. Když se mě ptaly, na co mám oči, řekl jsem, že na mrkání a uši mám na pohádku.

24.3.2015 Byla u nás teta Martina z DOREA. Dnes mě navštívila naposled, protože čeká miminko. Tak s ní přijela i nová teta. Jmenuje se Anežka. Obě si se mnou povídaly a přivezly opět spoustu hraček, úkolů a her. Všechny mě moc bavily.

Po návratu z Hradce jsem opět onemocněl a dostal znovu antibiotika.

10.-12.3.2015 Byl jsem s maminkou v Hradci Králové na poslední dávce pamidronátu. Na další návštěvu mám přijet až v listopadu. Podle výsledku denzitometrie se uvidí, kdy budu zase muset jezdit na "kapačky". 

21.2.- 28.2.2015  Strávil jsem s rodiči a sourozenci jarní prázdniny v malém penzionu v Beskydech. Letos jsem se udržel na lyžích chvíli sám a udělal jsem i několik kroků. Nejvíc mě však bavilo jezdit se sourozenci na bobách.

20.2.2015 Ve školce jsme měli karneval na téma Večerníček. Byl jsem za motýla Emanuela. 

9.2.2015 Zemřel můj milovaný dědeček.

25.12.2014 Zase mám kašel a rýmu. Opět jsem dostal antibiotika. 

24.12.2014 Přišel k nám Ježíšek a přinesl mi dárky, které jsem si opravdu moc přál: LEGO a kolo. Na kole sice sám nešlapu, ale mám pod sedátkem tyč, kterou mě maminka nebo tatínek tlačí. Takže je to takové kolo "na dálkové ovládání". Z LEGA moc rád stavím domečky, letadla a autíčka.

5.12.2014 Doma mě navštívil Mikuláš s anděli a přinesl mi nějaké dobroty. I když jsem se na jeho příchod poctivě připravoval (trénoval jsem písničku), byl jsem z něj úplně paf a nevydal jsem ze sebe ani hlásek. 

24.11.2014 Dostal jsem antibiotika. Kašlu, mám zánět průdušek. Rentgen naštěstí vyloučil zápal plic. Nemůžu chodit na hipoterapii, plavat a ani do školky se do Vánoc asi nepodívám:-(.

18.11.2014 S rodiči jsem byl na pravidelné kontrole na neurologii u paní doktorky Mrázové. Žádná léčba pro mě pořád není. Vzhledem ke kombinaci s osteogenesis nebudu dostávat hormonální léčbu. Byl jsem pochválený, že mám hezky volné achilovky. Ale musím se víc cvičit v samostatnosti.

11.-13.11.214 Byl jsem s maminkou v Hradci Králové na pravidelné dávce pamidronátu. Zase tam byli klauni. Pokaždé se na ně moc těším.Tentokrát dělali legrácky s bublifukem, čepicí a vodovodním kohoutkem. Celou dobu jsem se smál, až jsem se za břicho popadal. Ani se jim nechtělo z našeho pokoje, jak se jim líbilo, že se jim směju. Při našem odjezdu jsem mamince řekl, že tam těm klaunům budu chybět, že se tam zase musíme vrátit.

3.10.2014 Byla u nás teta Martina z rané péče. Ze začátku jsem hezky plnil všechny úkoly. Ale asi po půl hodině jsem odmítal pracovat i odpovídat na otázky. Dělal jsem, že jsem němý. Maminka se na mě trochu zlobila, ale já jsem to vydržel až do konce, než teta Martina odjela.

8.10.2014 Ulomil se mi přední vrchní zoubek.

1.9.2014 Znovu po prázdninách jsem byl ve školce. Máme novou třídu, ale naštěstí paní učitelky i asistentka Evička jsou stejné. Moc se těším na kamarády a hračky!

16.8.2014 Byli jsem na svatbě!

12.-15.8. 2014 Znovu jsem s rodiči na dovolené. Tentokrát je s námi i brácha. Rodiče by si rádi uživali klidu, ale já s bráchou pořád vymýšlíme nějakou zábavu. Tak s námi jednou byli na ranči Osada havranů, kde jsme se povozili na koníkovi, jeli s námi do Znojma na pohádku Tři bratři, hrají s námi fotbálek a každý den chodíme do bazénu. Byli jsme i na procházce v lese, kde jsme našli plno hub.

2.- 6.8. 2014 Odjel jsem s rodiči na "putovní" dovolenou. Jeli jsme přes Znojmo do Vranova nad Dyjí. Na Vranovské přehradě jsme si udělali výlet lodí na hrad Bítov. (Při zpáteční plavbě nás zastihla bouřka.) Dál jsme jeli přes Slavonice, kde jsme navštívili P. Karla Janů. Šli jsme se podívat na nedaleké bunkry (do jednoho jsme i vlezli). Dál jsme jeli do Zvíkovského Podhradí. Tam jsme nasedli na výletní loď a pluli na zámek Orlík. Na zpáteční cestě jsme opět zmokli. Cestu jsme ukončili na letišti v Praze, kde jsme netrpělivě očekávali přílet mých sourozenců z Turecka.

23.7.2014 Cestou z Prahy jsme se zastavili na zámku Konopiště. Byl jsem s rodiči asi na hodinové prohlídkce. Celou dobu jsem byl hodný a nerušil jsem výklad.

22.7. 2014 Dnes jsem měl jet do Prahy a odletět na ozdravný pobyt do Turecka. Moc jsem se na to těšil! Bohužel jsem v neděli ráno měl trošku červený krk, tak se mnou šla maminka na pohotovost, aby se něco "nepropáslo". Paní doktorka mi napsala antibiotika. Jsem smutný, že musím být doma. Třeba příští rok pojedu...Na letiště jsme odvezli jen mé starší sourozence.

15.-17.7 2014 Opět jsem byl v Hradci Králové na pravidelné dávce pamidronátu. Všechno jsem krásně zvládl. Navštívili mě klauni a dostal jsem od nich meč vyrobený z balónku.

4.7.2014 Hurá, už jsem doma z lázní. Zase jsem se všemi sourozenci pohromadě. Už jsem se moc těšil domů!

27.6.2014 Po vysvědčení za mnou přilela maminka i s bráchou Vaškem, na kterého jsem se moc těšil. Hrajeme si spolu, ale taky se občas popereme. 

22.6.2014 Přijel zase brácha. Všechny sestřičky v lázních mě moc chválí, že jsem vzorný pacient. Hezky cvičím, v bazéně se nebojím, při masáži bez hnutí ležím... Dokonce jsem ušlapal 900m na motomedu! 

19.- 22.6.2014 Opět se u mě v lázních vystřídali. Tentokrát přijel tatínek. Každé odpoledne po procedurách se mnou jede na výlet. Byli jsem v ZOO, na výstavě amerických aut, na hradě.

8.6.2014 Doprovod do lázní mi přijel dělat můj nejstarší bratr a máma odjela domů, aby mohla chodit do práce. S bráchou si tu užívám spoustu zábavy. Válíme sudy, děláme si piknik ve stínu pod stromem, hrajeme fotbal. No toto máma neumí...

7.6.2014 V lázních byl dětský den v indiánském duchu. Udělal jsem si čelenku a korále, jezdil jsem na poníkovi a dostal jsem zmrzlinu. Dokonce přijeli i hasiči a já jsem mohl stříkat z hadice jako opravdový hasič! To byl nejlepší zážitek!

6.6.2014 Nastoupil jsem i s maminkou do lázní v Klimkovicích. Už se těsím na bazén a masáž!

5.6.2014 Ve školce jsme měli zábavné odpoledne plné her a soutěží. Některé úkoly jsem nezvládal (skákání přes přepřekážky, jízda na koloběžce), ale i tak jsem dostal sladkou odměnu a několik drobných dárků.

29.5.2014 Byl jsem na pravidelné kontrole na neuroligii v Brně. Tentokrát mě prohlížela paní doktorka Mrázová. Rodičům sdělila, že díky mé druhé diagnóze osteogenesis imperfecta mi nebudou moci podávat kortikoidy, které by mi na jednu stranu pomohly ke zlepšení svalstva, ale také přispívají k řídnutí kostí a tim k častým zlomeninám.

15.5.2014 Ve školce jsme oslavili mezinárodní den rodiny. Paní učitelky s námi nacvičily pásmo písniček a básniček, které jsme předvedly pro maminky i pro všechny přítomné členy rodiny. Řekl jsem vždy jen poslední slovo v básničce, ale prěsto jsem si to své první veřejné vystoupení užil! 

5.5.2014 Do školky dnes přišly paní ze SPC v Brně, aby zjistily, jestli budu potřebovat asistentkou pedagoga i příští školní rok.  Přestože jsem se hodně styděl a nechtěl jsem moc mluvit, zadané úkoly jsem plnil celkem dobře. Ve stejný den mě navštívila i teta Martina z rané péče. Musím teď hodně procvičovat výslovnost, grafomotoriku a pojmy více x méně apod. 

27.4.2014 Konečně byla oslava narozenin!

11.4.2014 Dostal jsem antibiotika, abych vyléčil angínu. Nemohl jsem jet na výlet se školkou, na který jsem se moc těšil. Taky oslava narozenin se musí odložit:-(.

8.4.2014 Oslavil jsem 4. narozeniny! Dostal jsem pískoviště, které mi vyráběl tatínek s mojí velkou pomocí. Dostal jsme jojo a výbavu pro piráta, hru ZOO, bagr na písek a dort.

25.-27.3. 2014 Opět jsem byl s maminkou v Hradci Králové na kapačkách.

23.2.-1.3.2014 V tomto týdnu byl u nás doma ubytovaný student z Mexika jménem Rodrigo. Vůbec jsem mu nerozuměl, ale mně to nevadilo. Mluvil jsem na něj česky a on mě učil počítat španělsky. Byla s ním velká zábava!

15.-22.2.2014 Jarní prázdniny jsem prožil s rodiči a sourozenci a s dalšími dvěma rodinami na chalupě v Nových Losinách. Několikrát jsem si vyzkoušel stát na lyžích. Tatínek mě vždy půl hodiny soukal do lyžáčků, kukly (já říkám bubáka), helmy, brýlí a lyží s hůlkami. Abych nespadl, musel mě vždy někdo držet. Po 2-3 minutách jsem byl unavený a chtěl jsem se zase vysvléct a posadit na kočárek. Tak měl táta každý den na hodinu o zábavu postaráno...

31.12.2013 Silvestr jsem oslavil s rodinou v Hovoranech. Hráli jsme AKTIVITY a k úžasu všech jsem vydržel až do půlnočního ohňostroje!

24.12.2013 Dnes k nám přišel Ježíšek! A přinesl mi dárečky! Ze všech mám velkou radost. Dostal jsem popelářské autíčko, hokejový dres, Lego, vláček, kuchyňku a námořnickou čepici.

19.-21.11.2013 Opět jsem byl s maminkou v Hradci Králové na pamidronátu. Tentokrát nás tam kromě klaunů obveselilo i několik studentů gymnázia, kteří zazpívali písně od skupiny Beatles. Výsledky denzitometrie jsou oproti loňským o více než 50% lepší.

14.11.2013 Byl jsem na pravidelné kontrole na neurologii u pana doc.Vondráčka. Pro můj typ nemoci zatím není léčba:-(.

26.10.2013 Poprvé jsem vydržel celý den bez plenky a bez "nehody"!

22.10.2013 Ode dneška používám "Proč?". Tuto otázku používám téměř v každé větě. Když už mi vysvětlení stačí, řeknu "aha". To si pak všichni oddechnou. (Nechápu PROČ?)

14.10.2013 Ode dneška mám novou osobní asistentku Evu. Už ji znám od začátku září, protože je zároveň i mojí asistentkou ve školce.

10.10.2013 Doma jsem při chůzi upadl a přistál čelem na podlaze. Nestačil jsem se zabrzdit rukama, tak mám extra velkou bouli přimo uprostřed čela. Naštěstí jsem se nepolámal.

7.10. 2013 Opět mě navštívila teta Martina z rané péče. Procvičovala se mnou barvy a spoustu dalších věcí. Chválila mě, že jsem se hodně zlepšil v mluvení.

4.10.2013 Navštívil jsem pana primaře na rehabilitaci v Brně. Předepsal mi ortopedické boty a další sadu cvičení podle Bobath konceptu.

2.9.2013 Dnes jsem byl poprvé v opravdové školce! Vedl mě tam tatínek a nejstarší brácha, který tam se mnou i chvilku zůstal a v poledne mne vyzvedl. Líbilo se mi tam. Byli jsem na procházce, svačil jsem rohlík a na oběd jsem měl čočku s vajíčkem. Se vším mi tam pomáhá asistentka pedagoga Eva. Moje osobní asistentka Lucka pro mě bude každý den po obědě chodit a čekat se mnou na maminku u nás doma.

27.8.2013 Maminka začala chodit do práce a mě každý den hlídá osobní asistentka Lucka. Chodí se mnou na procházky, do parku na skluzavku a doma se mnou vyrábí různé dárečky pro maminku a pro tatínka. Jsem s ní rád.

12.8. - 15.8.2013 Odjel jsem s maminkou do nemocnice v Hradci Králové. Cestou jsme se stavili za bráchou Vašíkem na táboře u Protivanova, za tetou Evou a kamarádkou Elinkou v léčebně v Boskovicích a nakonec jsme přijeli do Lanškrouna, kde jsme přenocovali u dalších mých kamarádek - Markétky a Kačenky. V úterý ráno jsme se už opravdu dostavili do nemocnice na infuze pamidronátu. Tato léčba probíhala tři dny, jako vždycky. Ve čtvrtek večer jsme se vrátili domů.

29.7.- 4.8.2013 V tomto týdnu jsem si konečně užil všech svých sourozenců i obou rodičů. Nejeli jsem sice nikam na dovolenou, ale každý den jsme vyrazili na výlet do okolí (aqua park v Uh. Hradišti, Baťův kanál, ZOO v Hodoníně, rytířský turnaj na zámku ve Valticích, minigolf v Němčičkách, rozhledna a kaplička v Zaječí, Mohyla míru a zámek ve Slavkově).

1.7.2013 Začaly prázdniny a já si je užívám s maminkou, tatínkem (pokud není v práci) a sourozenci (ti jsou pořád někde na výletech) doma.

28.6.2013 Dnes jsem byl naposled v miniškolce Mateřídouška. Dostal jsem vysvědčení (jedničku za trpělivou práci s lepidlem) a rozloučil jsem se s tetami i dětmi.

27.6.2013 S maminkou a dědou jsem byl v Brně pro vozík za kolo od firmy Benecykl. Vozík se může používat i jako kočárek. Zafinancovalo jej o.s. Život dětem. Moc jim chci i touto cestou poděkovat!!!  Už se moc těším, až budu jezdit na výlety!

25.6.2013 Poprvé jsem spal v dětském pokoji.

22.6.2013 Upadl jsem na levou ruku. Bolí mě ramenní kloub při každém pohybu. Podle vyjádření lékařů tam nic zlomeného nemám, tak ji mám šetřit a za týden přijít na kontrolu.

17.6.2013 Opět u nás byla teta Martina z rané péče. Přivezla mnoho zajímavých a poučných hraček a pomůcek. K zapůjčení jsem dostal velký polštář na polohování. Moc děkuji!

10.6.2013  Dnes jsme obdrželi zprávu, že jsem byl přijatý do speciální MŠ. Už se těším na děti i paní učitelky.

10.6.2013 Zemřela moje milovaná babička... 

7.-9.6.2013  Byl jsem s rodiči a sourozenci na víkendovém pobytu na Lučině. Program byl zaměřen na ekologii. Našel jsem si tam hodně nových kamarádů. Bylo tam moc hezky!

20.5.2013 Po delší době jsem navštívil paní logopedku. Říkala, že jsem udělal velké pokroky. Dala mi několik domácích úkolů na procvičování, přijít můžu zase až po prázdninách.

16.5.2013 S rodiči jsem byl v Brně na výstavě kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. Nejvíc se mě tam líbily stánky s hračkami .

15.5.2013 Teta Martina z rané péče mi dnes přinesla zase spoustu zajímavých her. Moc mě to bavilo!

13.5.2013  Dnes jsem byl u zápisu do MŠ. Informaci o přijetí budu mít až v červnu.

9.5.2013 Dnes jsem byl na pravidelné kontrole u pana doc. Vondráčka v Brně. Sdělil mi, že pro moji deleci zatím není léčba. Přijít mám zase za půl roku.

23. - 26.4.  Opět jsem byl s maminkou v Hradci Králové na infuzích.

9.4.2013 Dnes jsem byl na vyšetření u paní psycholožky ze speciálního pedagogického centra. Všechny úkoly jsem splnil. Rodiče ze mě měli radost.

Ve stejný den mě navštívila i teta Martina z rané péče. Přestože jsem byl unavený, plnil jsem zadanou práci s chutí a téměř bez chyb. 

15.4.2013 Od občanského sdružení Život dětem jsem dostal iPad, pomocí kterého si mohu zdokonalovat výslovnost, učit se mnoho nových věcí a celkově rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Ještě jednou tímto děkuji!

11.4.2013 Vrátili jsme se s maminkou z lázní domů. Naučil jsem se tam zase chodit a celkově se můj zdravotní stav zlepšil. Také v mluvení jsem udělal velký pokrok. Začal jsem používat slovesa a občas utvořím krátkou větu. Našel jsem si tam i několik kamarádů a kamarádek.

8.4.2013 Mám 3 roky! Ráno mě vzbudilo sluníčko a celý den byl moc hezký. Odpoledne jsem byl s maminkou na dlouhé procházce a večer v kině.

7.4.2013 Mé jméno je (vedle dalších 21 jmen) napsáno na svíčce, kterou v nejbližších dnech odvezou Maltézští rytíři do Lurd.

6.4.2013 V lázních jsem oslavil své 3. narozeniny. Maminka a tety vyzdobily hernu (s kamarády jsme jim ochotně pomáhali) a zábava mohla začít. Zpívalo se, tančilo, hrály se hry a nechyběl ani dort. Svíčky jsem sfoukl za pomoci ostatních dětí. Všem moc děkuji za krásné dárečky a hlavně super zábavu!

1.4.2013 Velikonoce slavím se svými rodiči i sourozenci v lázních. Je tu sněhu jako v lednu na horách. Ven ńa procházky se nedá chodit - pořád sněží a fouká vítr, tak svou chůzi zdokonaluji na lázeňských chodbách. .

19.3.2013 Dnes jsem udělal asi 5 kroků sám. Levá noha mě však ještě dost bolí, proto nevydržím dlouho stát ani chodit.

18.3.2013 Mám velký zážitek - byl jsem poprvé v kině na filmu Modrý tygr. Vydržel jsem se dívat až do konce!

7.3.2013 Odjel jsem s maminkou do lázní Klimkovice. Těším se, že se tam naučím zase chodit.

6.3.2013 Konečně mi sundali sádru a můžu se zase učit chodit! 

21.2.2013 Dnes jsem roztřídil korálky podle barev. Poznám černou, bílou, červenou, modrou, zelenou a žlutou barvu. Zatím, je neumím pojmenovat, ale ukážu je většinou správně.

19.2.2013 Navštívila mě opět teta Martina z rané péče. Přinesla hodně zábavných věcí. Nejvíc se mi líbil vláček a iPad. Všechny úkoly jsem zvládl! Během příštího půl roku se mám naučil mluvit v jednoduchých větách, poznat barvy, ze dvou částí složit obrázek a kreslit oblouk.

15.2.2013 Na žádost rodičů mi dnes v nemocnici dali (za poplatek 500,-Kč) odlehčenou sádru. Díky tomu můžu sám sedět a hrát si. Taky se mi daří občas kousek poposunout.

14.2.2013 Dostal jsem sádru na celou nohu. Pan doktor říkal, že odlehčená sádra je zbytečná, tak mám normální. Nemůžu se ani pohnout, jak je těžká.

11.2.2013 Při chůzi jsem upadl na zem (stejně jako mnohokrát před tím). Při tomto pádu jsem si ale zlomil levou nohu v oblasti bérce. Zatím ji mám celou na dlaze, ve čvrtek mi ji budou dávat do sádry. Tak jen ležím...

1.2.2013 Ode dneška mám novou osobní asistentku Lucii.

31.1.2013 Byl jsem u paní zubařky. Musím začít užívat fluoridové tablety a natírat zoubky gelem Elmex.

27.1.2013 Dnes jsem byl jezdit na koni. Příští sobotu můžu zase přijít. Už se moc těším!

25.1.2013 CHODÍM!!!  Dostavily se výsledky veškerého úsilí a dokážu se sám pohybovat! Dnes jsem poprvé sám ušel asi 50 metrů. Zatím mi to jde jen po rovině a bez překážek, ale i tak je to výborné! Ještě se ale bez pomoci nepostavím a ani po schodech neumím chodit.

13.1.- 19.1.2013 S maminkou jsem byl v Jeseníkách na dovolené. Bylo tam moc sněhu, tak jsem si to užíval. Naučil jsem se dělat andělíčka ve sněhu a tlačit sáně.

24.12. 2012 Přišel k nám Ježíšek a přinesl mi několik dárečků! Největší radost mám z Lega - motorky. Dostal jsem i opravdový puk. Bráchové se mnou chtěli hrát hokej, tak jsem si sedl před stromeček jako do branky. V zápalu boje jsem pak hokejkou rozbil baňku na stromečku. Říkali, že to nevadí, že je jich tam ještě dost.

18.- 21.12. 2012 S maminkou jsem byl na plánovaném pobytu na Dětské klinice ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Po tři dny jsem dostal infuzi pamidronátu - každý den 3 hodiny. Tento lék by měl snížit počet zlomenin. Příští termín hospitalizace je naplánován na duben. Druhý den pobytu jsem dostal horečku, která neustupovala, tak jsem domů odjížděl o den později, navíc s antibiotiky.

5.12.2012   Dnes mě navštívila teta Martina z rané péče. Moc mě chválila. Všechny úkoly jsem hezky zvládl. Dokonce i ty, které ještě nemusím umět. 

1.12.2012   Maminka mi řekla, že už jsem velký kluk, proto mě ode dneška nebude kojit. Je mi to líto, jsem však statečný. 

22.11.2012  Byl jsem na pravidelné kontrole u pana doc. Vondráčka na neurologii. Říkal, že kombinace mých dvou diagnóz se označuje jako double trouble. Výstižné...Taky jsem byl na kontrole u paní doktorky na rehabilitaci. Předepsala mi zdravotní boty na doma.

12.11.2012   Sundali mi fixaci zlomené ruky. Zase můžu lozit.

7.11.2012    Opět za mnou přijela teta Martina z rané péče. Přivezla spoustu hraček, ale můj oblíbený iPad mezi nimi nebyl.

5.11.2012    Výsledky z genetického vyšetření potvrdily osteogenesis imperfekta.

28.10.2012    Opět jsem si zlomil levou ruku.

24.-28.10.2012    Podzimní prázdniny jsem strávil s rodiči a sourozenci v Praze.

20.10.2012    Sám jsem přešel obývací pokoj.

7.10.2012    Dnes jsem začal užívat potravinový doplněk Protandim.

25.9.2012 - Dnes jsem byl naposledy se svojí osobní asistentkou Editou, se kterou jsem byl bohužel jenom měsíc. V tento den jsem se zároveň seznámil s další prima asistentkou Alenou.

21.9.2012 - Začínám se pouštět a několik vteřin vydržím sám stát bez opory.  Dnes jsem udělal první krok sám!

19.9.2012 - Dnes mě opět navštívila paní z rané péče. Učila mě kreslit a dovezla zase spoustu hraček. IPad mě baví ze všeho nejvíce. Teta Martina ho nikdy nezapomene vzít s sebou.

16.9.2012 - Dnes proběhlo na pastoračním centru v Hodoníně dobročinné odpoledne, kdy mi byl věnován výtěžek z dobrovolného vstupného na úhradu nákladů spojených s osobní asistencí. Bylo krásné počasí, přišlo mnoho lidí a k dobré náladě přispěla cimbálová muzika Galán. Bylo i něco na zub a pro nás děti byly nachystány drobné hry se sladkou odměnou. < xml:namespace prefix = "v" />

12.9.2012 - Dnes jsem se poprvé na chvíli pustil a vydržel jsem stát bez opory.

6.9.2012 - Dnes jsem se poprvé odvážil jít s držením jen za jednu ruku.

4.9.2012 - Dnes jsem byl s maminkou poprvé ve školce jménem Mateřídouška při Centru pro rodinu a sociální péči Hodonín. Budu tam chodit, abych byl mezi stejně starými dětmi. Taky jsem se seznámil s tetou Editou, která bude mou osobní asistentkou.

27.7.2012 - Kvůli častým zlomeninám jsem byl na denzitometrii bederní páteře v dětské klinice FN Hradec Králové. Pak mě prohlížel pan prof. M. Bayer, který byl moc hodný. Z výsledků vyšetření je pravděpodobné, že mám osteogenesis imperfecta. Dostal jsem vitamín AlphaD3. Nyní čekám na výsledky genetiky.

25.7.2012 - Dostal jsem na míru ušitou ortézu na levý kotník. Je prima! Mám větší jistotu při pohybu.

15.7.2012 - Podvrtnul jsem si kotník na levé noze.

21.6.-18.7.2012 - Už podruhé jsem byl s maminkou v dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích. Zase jsem si od tamtud přivezl hodně nových kamarádů, dokonce i jednu velkou lásku - Elinku, a hlavně jsem se tam hodně zlepšil v pohybu. Poslední víkend se mi stal úraz, tak jsem znovu přestal chodit, ale radost z pobytu to nepřekazilo.

26.5.2012 - Zomil jsem si bércovou kost na levé noze. Dostal jsem sádru, naštěstí jen po koleno, takže můžu lozit. Ale nesmím se na nohu postavit.

10.5.2012 - Byl jsem na pravidelné kontrole u pana doc. Vondráčka v neurologické ambulanci dětské nemocnice v Brně. Jsem lehce hypotonický, mám hyperlordózu a v hrubé motorice jsem stále pozadu.

29.4.2012 - Rodiče koupili rehabilitační stůl pro Vojtovu metodu, aby se mi lépe cvičilo.

10.4.2012 - Zlomil jsem si levou pažní kost. Moc mě to bolí. Dostal jsem sádrový obvaz, takže nemůžu lozit. Chodit zatím neumím. Při kontrole se zjistilo, že mám kost posunutou asi o 4mm a v mírném ohnutí asi 15 stupňů.

24.3.2012 - Dnes jsme se přestěhovali z bytu do rodinného domu. Rodiče se jej snažili při rekonstrukci bezbariérově upravit - zatím jen uvnitř.

11.3.2012 - Podvrtnul jsem si kotník na levé noze. Dostal jsem sádrovou dlahu po koleno. Zase se nesmím postavit.

16.2.2012 - Dnes u nás byla teta Martina z rané péče Dorea. Moc jsem se těšil na velkou tašku, ve které vždy přinese zajímavé hračky.

30.1.2012 - Byla u nás teta Martina z rané péče Dorea. Hračky, které přinesla, byly moc zábavné.

19.1.2012 - Byl jsem vyšetřen paní psycholožkou z Poradny rané péče Dorea Slezské diakonie. Zjistila, že moje vnímání, myšlení, porozumnění řeči, sociálního chování a jemná motorika jsou v pásmu širší normy, expresivní složka řeči je v pásmu lehkého opožďování a moje hrubá motorika je na spodní hranici pásma lehkého opožďování.

21.11.2011 - Od dnešního dne mi jsou poskytnuty mimořádné výhody III. stupně - průkaz ZTP/P.

16.11.-13.12.2011 - Byl jsem s maminkou v dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích. Moc se mi tam líbilo, hlavně bazén a hippoterapie. Našel jsem si tam spoustu kamarádů. Celkově jsem se tam zpevnil. Udělám několik kroků, když mne někdo drží za ruce.

3.11.2011 - Dnes jsem byl na pravidelné kontrole u pana doc. Vondráčka v neurologické ambulanci v dětské nemocnici v Brně. V hrubé motorice jsem pozadu, stavím se s oporou, ale nejistě, jsem lehce hypotonický.

8.10.2011 - Podvrtnul jsem si levou nohu. Moc mě bolí, tak s ní raději nehýbu.

září 2011 - Rodiče mi koupili nový kočárek od firmy Otto Bock. Moc se mi líbí a je velmi pohodlný.

9.8.2011 - Maminka se mnou začíná cvičit dle Bobath konceptu. Jezdíme do kyjovské nemocnice, kde se mnou cvičí paní Petra Hanáková.

červenec 2011 - Byli jsem na dovolené v Büku v Maďarsku. V bazénku s teplou vodou jsem poprvé řekl MAMA a natáhl jsem prsty na rukou při lození po čtyřech. Počasí nebylo moc hezké, ale pěkných zážitků mám hodně.

28.4.2011 - Dnes jsem byl na pravidelné kontrole u pana doc. Vondráčka v neurologické ambulanci v dětské nemocnici Brno. V hrubé motorice jsem mírně pozadu a mám lehkou hypotonii na nohách. Umím lozit po čtyřech, sám si sednu, ještě ale nestojím, ani s oporou.

18.4.2011 - Přišly výsledky genetiky. Vyšetřením MLPA byla u mne detekována delece DMD exonů 48-52 dystrofinového genu. Tak mi byla potvrzena diagnóza Duchenneova svalová dystrofie.

duben 2011 - Dostavily se výsledky intenzivního cvičení. Začínám sám lozit. Zatím mi to jde pomalu, ale je to něco úžasného!

8.-16.3.2011 - Byl jsem s maminkou hospitalizován na klinice dětské neurologie FN Brno k došetření vysokých hodnot ALT a AST v krvi. Po celé řadě vyšetření (ultrazvuk svalů, kyčlí, jater, štítné žlázy, mozku, vyšetření EMG, kardiologického a očního vyšetření) a velkého množství odebrané krve byl vysloven závěr, že mám pravděpodobně Duchenneovu svalovou dystrofii.

únor 2011 - S celou rodinou jsme byli lyžovat v Orlických horách. Já jsem s tatínkem sáňkoval.

31.12.2010 - 9.1.2011 - Byl jsem s maminkou hospitalizován na dětském oddělení v nemocnici Hodonín kvůli zánětu průdušek.

prosinec 2010 - Začínám sedět. Sám si zatím nesednu, jen pokud mne někdo posadí, to pak vydržím dost dlouho.

19.-26.7.2010 - Trávil jsem dovolenou s rodinou v Piešťanech na Slovensku. Bylo nám tam moc dobře.

19.6.2010 - Byl jsem pokřtěn v kostele sv. Vavřince v Hodoníně.

8.4.2010 - Přišel jsem na tento svět ve FN Bohunice Brno. Moje míry byly 48cm a 2980g. Po dlouhém období chladných, zamračených dnů tento den od rána svítilo sluníčko a bylo celý den moc hezky.

 

 

 

 

  •  

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist